خدایا، آیا این حقیقتاً رمضان توست که می رود؟ یا ماییم که می رویم و هر لحظه از آن دورتر می شویم ! دور می شویم تا فراموشمان شود چگونه آن را در غفلت گذراندیم . فراموشمان شود چگونه در شب های قدر رخوت و سستی خواب ما را فراگرفته بودو ندایی که نه از جانب تو بود مدام در گوشمان زمزمه می کرد: « باز هم فرصت هست!» « باز هم فرصت هست!»

آری باز هم فرصت هست ؛ اما آیا فرصتی برای فرو رفتن بیشتر در گودالی که خود برای خویشتن حفر کردیم؟ یا فرصتی برای یک لبیک ناب الهی ؟

آیا ، به راستی به زبان آوردن این یک کلمه آن چنان دشوار است که ما را همواره به انتظار فرصت آخر وا می گذارد؟

خدایا چگونه باور کنم که این رمضان هم گذشت و حال آنکه هنوز به خود نیامده ام . خدایا آن زمان که تو سحرگاهان مرا خواندی تا نجاتم دهی ؛ من در خواب غفلت پاسخ دادم هنوز سحرگاهی دیگر نیز باقی است.

آن زمان که تو سفره رنگینی به پاداش تنها یک نیم روز گرسنگی برایم گسترانیدی تا مگر شکر تو را به جا آورم ؛ آنقدر خود را به آن مشغول ساختم  تا رخوت ، سستی و پرخوری مرا از یاد تو غافل کرد.

آن زمان که شب قدر را بر من ارزانی داشتی و به من گفتی کوله بارت را از گناه خالی کن و توشه ای برای عمر باقی خود بساز ، از درک آن عاجز ماندم.

یا رب ، اکنون این منم در پیشگاه تو ، من با جمیع گناهانم -که از من بیزارند-اکنون و اینجا!! بر بام بلند ترین های زمین -بر بام دل- آمده ام تا دراین الوداع رمضان ، در این بزرگ عید مسلمانان آمده ام تا از توسئوال کنم : امن یجیب المضطر اذا دعا و یکشف السوء؟ آیا باز هم امیدی بر مضطری که از جمیع غفلت هایش به درگاه تو انابه می کند. باقی هست؟

می آیم ، نه به گام های خود که به اراده تو! می خوانم، نه به کلام خود که به کلمات تو! می گویم ، نه بر جمیع گناهانم که از دوری و شوق دیدار تو!

شرمسارم ،شرمسارم نه از این که بازگشتم که چرا رفتم !!! امیدوارم نه به اعمال خود که به عشق تو.............

از مادر مهربان تر ! در رمضان و غیر از آن دوستت دارم و تو را می ستایم !

            
طبقه بندی: عمومی، 
نگارش در تاریخ چهارشنبه 10 مهر 1387 توسط هفت آسمون | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic